Selçuklu Savaş Zırh Seti (Fetih Sureli )
Selçuklu Savaş Zırh Seti (Fetih Sureli )
Selçuklu Savaş Zırh Seti (Fetih Sureli )
Selçuklu Savaş Zırh Seti (Fetih Sureli )
Selçuklu Savaş Zırh Seti (Fetih Sureli )

Telif Hakkı Osmanlı Dünyası'na Aittir, Ürün Fotoğraflarının Ve Modelin İzinsiz Kullanımı, Paylaşımı Ve Kopyalanması Durumdan İlgili Kişi Veya Kurumlar Hakkında Yasal Süreç Başlatılacaktır.

Selçuklu Savaş Miğferi; karşı güçten gelecek kılıç, mızrak, gürz gibi savaş aletlerinden savaşçının baş kısmına gelen saldırıyı engellemek ve savurmak amaçlı kullanılan bir savunma aracıdır. Tüm Türk tarihinde savaşlarda ve törenlerde kullanılan önemli bir zırh parçası olan miğfer, Selçuklu döneminde de savaşların en kritik teçhizatlarından biri olmuştur. Günümüzdeyse tarih tutkunlarının, Türk kültürü meraklılarının, devlet adamlarının ev ve ofislerinde geçmişin kadim hatırasını yaşatmak için seçkin bir dekorasyon malzemesi olarak kullanılmaya devam etmektedir. Tamamen bakırdan üretilen bu eserimiz aslına uygun olarak el işçiliği ile üretilmiştir. Eserin tasarımında ve imalatında Topkapı Sarayı Ve Harbiye Askeri Müzesi’nde sergilenen dönem miğferlerinden yararlanılmıştır. İç kısmı gerçek keçe ile kaplanmıştır. Miğfere kas gücüyle vurulan 8 binden fazla çekiç darbesi şekil vermiştir. Miğfer üzerindeki “Selçuklu Kartalı” ve “Fetih Suresinin İlk Ayeti” usta ellerin titiz el işçiliyle nakşedilmiştir. Miğfere orijinal görüntüsü verilirken eskitme sanatı kullanılmış, gerçek ölçülerine bağlı kalınarak aslına uygun boyutta üretilmiştir. Ne yazık ki artık sayıları oldukça az kalan bakır işleme ustalarımızın müstesna ellerinin bakır ile buluşması sonucunda şekillenen “Selçuklu Miğferi” günümüzde Selçuklu tarihinin izlerini yansıtması için ofis ve evlerde şık, sıra dışı ve özgün bir dekorasyon ürünü olarak kullanılmaktadır. Mermer ayaklığı ile masa üstünde sergilenebilir, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz anlamlı, özgün, prestijli ve sizi daima hatırlatacak bir armağandır.

Selçuklu Savaş Kalkanı, Karşı Güç Tarafından Kılıç Mızrak Gürz Gibi Savaş Aletleriyle Savaşçıya Gelen Saldırıyı Engellemek  Ve Savurmak Amaçlı Kullanılan Bir Savunma Aracıdır. Kalkan Bakırdan Üretilmektedir. Selçuklu Döneminde Savaşlarda Ve Törenlerde Kullanılan Önemli Bir Zırh Parçasıdır. Bu Ürün Tamamen Aslına Uygun Olarak EL İşçiliği İle Üretilmiştir. Ürünü Yapımında Topkapı Sarayı Ve Harbiye Askeri Müzesinde Sergilenen Dönem ''Kalkanlarından''  Yararlanılmıştır. İç Kısmı Keçe İle Kaplanmıştır. Kalkanın Üretiminde el Gücü İle Atılan 7 Binden Fazla Çekiç Darbesi Mevcuttur. Kalkan Üzerindeki Selçuklu Kartalı ve Fetih Suresinin İlk Ayeti el İşçiliği İle İşlenerek Yazılmıştır. Kalkan, Eskitme Sanatı İle Eskitilmiştir. Gerçek Ölçülerine Bağlı Kalınarak Aslına Uygun Boyutta Üretilmiştir.

Yükselik 100 cm 

en 50 cm 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR