Halid Bin Velid'İn Kılıcı

Halid Bin Velid'İn Kılıcı (HLD592)

Fiyat : ₺320.000,00  + KDV
KDV Dahil : ₺384.000,00

Bu Ürünün Fotoğraflarının Telif Hakkı Osmanlı Dünyası'na Aittir, İzinsiz Kullanımı Ve Paylaşılması Durumunda İlgili Kişi Hakkında Yasal Süreç Başlatılacaktır 

Halid bin Velid’in Kılıcı

Kılıcın yapımında, “Topkapı Sarayı Mukaddes Emanetler”de sergilenmekte olan Halid Bin Velid'in kılıcından yararlanılmıştır. Üzerindeki işlemeler aslına uygun olarak tamamen el işçiliğiyle işlenmiştir. Kılıcın kabzası ve kınındaki kırmızı kadife kumaş, orijinal kılıcın dönemine uygun olarak eski kadifeyle kaplanmıştır. Kılıcın kabzası ve kını üzerindeki tüm parçalar 24 ayar saf altınla kaplanmıştır. Kılıç üzerine, aslına uygun olarak, değerli gerçek firuze ve yakut taşları bezenmiştir.

Eşsiz Olmasının Yanı Sıra Üst Düzey Prestijlidir. Ürünü Başta Yüksek Mevki Ve Makam Sahibi Dostlarınız Olmak Üzere Tüm Sevdikleriniz İçin Rahatlıkla Tercih Edebilirsiniz ,Özel Hediyelik Kutusunda Yıllar Geçtikçe Değerine Değer Katacak Nadide Bir Hediyedir

Kılıcın Tarihi: İslâm’ın devletleşme sürecindeki ilk başkomutanı unvanını taşıyan Halid Bin Velid; hayatı boyunca girdiği hiçbir savaşı kaybetmeyen ender kumandanlardan biridir. Mute Savaşı’nda kimi kaynaklarda otuz bin, kimi kaynaklarda yüz bin kişilik Bizans ordusunu iki bin kişilik bir seriyye ile dağıtabilmesi ve geri püskürtebilmesiyle ilk kez Batılı tarih kaynaklarında adından söz ettirmiştir ve bu son da olmamıştır.

Dönemin büyük gücü Sasani İmparatorluğunu çökerten kumandan; Şam, Humus, Anbar, Busra, Fihl Fatihi; Yermük Meydan muharebesinin galip kumandanı; onun unvanlarından birkaç tanesidir. İslâm tarihinde en çok bahsi geçen yönü Uhud Savaşı’nda galip gelerek Hz. Peygamber'in ordularına karşı sonuç alabilmiş tek kumandan olma özelliğidir. Müslüman olmadan önceki dönemde Araplar arasında unvanı “Kılıç” olan Halid bin Velid'i İslam tarihi açısından önemli kılan asıl olay, Mute zaferinden sonra Hz. Peygamber tarafından kendisine verilen “Seyfullah” (Allah’ın Kılıcı) unvanıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR