Halid Bin Velid'İn Kılıcı

Halid Bin Velid'İn Kılıcı (Halid )

Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

Bu Ürünün Fotoğraflarının Telif Hakkı Osmanlı Dünyası'na Aittir, İzinsiz Kullanımı Ve Paylaşılması Durumunda İlgili Kişi Hakkında Yasal Süreç Başlatılacaktır 

Ürün Özellikleri: Kılıcın tamamı el işçiliği ile yapılmıştır. Kılıcın yapımında Topkapı sarayı mukaddes emanetlerde sergilenmekte olan Halid Bin Velid'in Kılıcından esinlenilerek temsili olarak üretilmiştir . üzerinde işlemeler aslına uygun olarak el işçiliğ ile yapılmıştır. kılıcın kabzası ve kınındaki kırmızı kadife kumaş tarihine uygun olarak kaplanmıştır. kılıcın kabzası ve kını üzerine  aslına uygun olarak değerli gerçek firuze ve yakut taşları bezenmiştir.

Eşsiz Olmasının Yanı Sıra Üst Düzey Prestijlidir.Ürünü Başta Yüksek Mevki Ve Makam Sahibi Dostlarınız Olmak Üzere Tüm Sevdikleriniz İçin Rahatlıkla Tercih Edebilirsiniz ,Özel Hediyelik Kutusunda Yıllar Geçtikçe Değerine Değer Katacak Nadide Bir Hediyedir

Kılıcın Tarihi: İslâmın devletleşme sürecindeki ilk başkomutanı ünvanını taşıyan Halid Bin Velid; hayatı boyunca girdiği hiçbir savaşı kaybetmeyen ender kumandanlardan biridir. Mute savaşında kimi kaynaklarda otuz bin, kimi kaynaklarda yüz bin kişilik Bizans ordusunu iki bin kişilik bir seriyye ile dağıtabilmesi ve geri püskürtebilmesiyle ilk kez batılı tarih kaynaklarında adından söz ettirmiştir ve bu son da olmamıştır.

Dönemin büyük gücü Sasani İmparatorluğunu çökerten kumandan; Şam, Humus, Anbar, Busra, Fihl fatihi; Yermük Meydan muharebesinin galip kumandanı; onun ünvanlarından birkaç tanesidir. İslâm tarihinde en çok bahsi geçen yönü Uhud savaşında galip gelerek Hz. Peygamber'in ordularına karşı sonuç alabilmiş tek kumandan olma özelliğidir. Müslüman olmadan önceki dönemde araplar arasında ünvanı Kılıç olan Halid bin Velid'i önemli kılan asıl olay, Mute zaferinden sonra Hz. Peygamber tarafından kendisine verilen (Seyfullah) Allahın Kılıcı ünvanıdır.